Inne programy tematyczne

Inne programy tematyczne

Wolontariat w FLZP "Młodzi Razem"

WOLONTARIAT MŁODZIEŻOWY

Grupa wolontariuszy organizuje i prowadzi szereg zajęć:

- dla dzieci i młodzieży („Akcja Placówka”- wizyta w wybranych świetlicach, przedszkolach, szkołach) prowadziła zajęcia plastyczne i przyrodnicze,
- dla społeczności lokalnych (festyny np. z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z terenów wiejskich, świetlic środowiskowych
- na rzecz środowiska (Kampania Sprzątanie Świata) – wolontariusze z domów kultury, straży pożarnych, szkół, DPS, związków emerytów i rencistów.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem, zapraszamy

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Płocki Wolontariat

Powstał w kwietniu 2011 roku w ramach Urzędu Miasta Płocka instytucja zajmująca się szeroko rozumianą działalnością pomocą. Od tego czasu zrealizowaliśmy wiele projektów i akcji, które zdobyły uznanie wśród mieszkańców naszego miasta. Prowadzone przez nas akcje takie jak Nakręć się i Recykling ubraniowy na stałe wpisały się w pomocowy kalendarz Płocka.

Cały czas dynamicznie się rozwijamy i w naszych szeregach jest już ponad 120 wolontariuszy w wieku od 14 do ponad 60 lat.

Przyłączenie się do nas to szansa nie tylko na niesienie pomocy innym, ale także możliwość samorealizacji, poznawania nowych ludzi oraz zdobywania doświadczeń, które mogą w przyszłości zaprocentować w dalszym życiu. Dla wolontariuszy mamy szeroką ofertę od opieki nad podopiecznymi indywidualnymi (dziećmi, osobami niepełnosprawnymi i starszymi), przez udział w imprezach integracyjnych, kulturalnych i sportowych aż po znane formy działań charytatywnych takich jak zbiórki żywności i pieniędzy.

 Czego oczekujemy od wolontariuszy?

 • Chęci pomocy innym;
 • Dobrej woli;
 • Odpowiedzialności i obowiązkowości;
 • Zaangażowania w pracę wolontarystyczną.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Facebook: www.facebook.com/pages/Płocki-Wolontariat
Youtube: www.youtube.com/channel/UCWoOjeYefjIPI8MaugR1VLA


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Płocku
 
Cały czas czekamy na osoby, które chciałyby zaangażować się w nasze działania.Potrzebujemy ludzi, którzy kochają zwierzęta i tak jak my, chcą im pomagać.Wolontariat jest zajęciem charytatywnym.
 
KOGO POSZUKUJEMY:

 • przede wszystkim osób, które mogłyby zaoferować dom tymczasowy dla zwierzaka (więcej o tym, w zakładce DOMY TYMCZASOWE)
 • bardzo pilnie potrzebujemy osób, które pomogą nam w ogłaszaniu naszych zwierzaków  do adopcji, czyli zamieszczaniu ich na portalach adopcyjnych, w gazetach, wywieszaniu ogłoszeń w klinikach weterynaryjnych;
 • osób, które zajęłyby się poszukiwaniem sponsorów i funduszy na naszą działalność;
 • ludzi, którzy mają głowę pełną pomysłów i zaangażowaliby się w organizowanie akcji na rzecz zwierząt, zbiórek karmy itp.;
 • osób, posiadających samochód, które mogłyby czasem zapewnić transport zwierzaków z interwencji bądź zawieźć psa lub kota w przypadku znalezienia domu adopcyjnego poza Płockiem;
 • jeżeli jesteś osobą, której programy graficzne nie są obce, również możesz pomóc np. przy robieniu ogłoszeń adopcyjnych, plakatów, bannerów internetowych;
 • potrzebujemy także osób, chcących brać udział w interwencjach

 Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.