Czym jest dla mnie wolontariat?

Czym jest dla mnie wolontariat? Czy warto być wolontariuszem?
- wybrane wypowiedzi wolontariuszy

Wolontariat jest dla mnie możliwością poprawienia życia innych. To bezinteresowna pomoc ludziom którzy tego potrzebują. Uważam, że wolontariat stwarza możliwość samokształcenia i samorealizacji wolontariuszy. Pomaga zdobyć doświadczenie, uświadamia jakie są prawdziwe realia naszego współczesnego życia. Otwiera wolontariuszom drogę do stworzenia swojej przyszłości, wykreowania jej w ten sposób by mimo dobrej sytuacji finansowej czy ogółem sukcesów w życiu nie zapomnieć, że trzeba jednak komuś pomóc. Aby pomagać nie potrzeba wiele robić, wystarczą małe rzeczy. Wolontariuszem warto być przede wszystkim na satysfakcję z własnych działań. Najlepsze jest to, że poznajemy ludzi czasem mniej czasem bardziej wartościowych bądź interesujących ale te znajomości czasem zostają na całe życie. Otwierają się coraz to nowsze drzwi czy to przyjaźń czy nawiązanie współpracy. Dzięki tego rodzaju pracy można poczuć, że człowiek naprawdę żyje i jest potrzebny.

Wolontariat jest dla mnie zdobywaniem doświadczenia i umiejętności, pomaganiem innym bezinteresownie (bo nic w zamian nie otrzymujemy, no może uśmiech albo miłe słowo), zdobywaniem nowych znajomości, rozwojem osobistym, uczymy się pomagać innym, pracujemy nad sobą, doskonalimy się w różnych rzeczach. Warto zostać wolontariuszem ponieważ zdobywamy doświadczenie, które jest bardzo ważne, uczymy się nowych rzeczy, pracujemy nad sobą, rozwijamy się.

Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym ludziom. Dla grupy młodych ludzi fajna przygoda, wzajemne poznanie się przez wspólną współpracę, zdobywanie doświadczeń życiowych, otwartość na świat i życie i dążenie do lepszej doskonałości siebie, kreowanie swojej osobowości. Pomoc innym musi wyjść z własnej potrzeby duchowej. Człowiek, który pomaga innym podwoi swoją wartość moralną, czuje się lepszy bo może komuś coś oferować bezinteresownie, jest wrażliwy na krzywdę.

Wolontariat to bezinteresowna pomoc ludziom (starszym, dzieciom ale i najbliższym). Jest to organizowanie czegoś fajnego co sprawia nam przyjemność ale jednocześnie jest z pożytkiem dla innych, dzięki czemu czujemy się potrzebni i wartościowi. Warto pomagać w dzisiejszym świecie, w którym to spotykamy na krok na swojej drodze tyle niesprawiedliwości i nieszczęścia (które napotyka różnych ludzi). Warto pomagać za piękny uśmiech, za dobre słowo) i dzięki pomaganiu czujemy się lepsi oraz świat jest piękniejszy. Dzięki naszej pomocy dzieci mają wiele radości – a czy jest coś piękniejsze niż uśmiech dziecka?

Wolontariusz to osoba, która pomaga innym osobom i nie oczekuje za to pieniędzy oraz nie chce mieć z tego żadnych korzyści (dóbr). Wolontariusz to osoba która daje innym a sama nie oczekuje nic za to. Wolontariat jest to moim zdaniem zrzeszenie ludzi o dobrym sercu, którzy chcą obdarzyć innych miłością, radością. Ci ludzie są tolerancyjni dla innych. Potrafią zrobić problemy innych. Potrafią zrozumieć problemy innych. Moim zdaniem jest warto zostać wolontariuszem i robić coś dla innych a nie dla siebie. Warto zostać wolontariuszem dlatego, że jest ich bardzo mało, a tacy ludzie są bardzo potrzebni.

Wolontariat jest przede wszystkim pomocą dla ludzi. Poprzez naszą działalność możemy pomóc ludziom, którzy jej potrzebują. Nasza pomoc, niezależnie od tego jaka by ona nie była, może wspomóc rozwój ludzi chorych lub ułatwić im życie.

Dla mnie słowo wolontariat, wolontariusz znaczy tyle co bezinteresowna pomoc, dzięki której człowiek biorący udział w czymś takim może się rozwijać, nawiązywać znajomości, poznać ludzi, a także uczyć się czegoś nowego.

Wolontariat jest to pojęcie określające wszelkie działania mające na celu bezinteresowną pomoc innemu człowiekowi. Jest to zorganizowana forma pomocy. Jest to ogólnie ogłoszona forma pomocy. Jeśli ktoś czuje potrzebę, aby pomoc innym powinien to zrobić.

Wolontariat to pomoc ludziom bez żadnych korzyści. Wolontariusz powinien być odpowiedzialny, swój wolny czas poświęcać innym. Mieć poczucie zadowolenia ze swojej „misji”.

Wolontariat to dla mnie chęć pomocy innym ludziom. Wolontariusze są ludźmi, którzy zawsze znajdą czas na pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to pomoc przez podanie ręki ale też pomoc w sensie wysłuchania kogoś czy zwykłe „posiedzenie” razem. Myślę, że wolontariuszem warto być, ponieważ niezwykle miłe jest gdy ktoś potem potrafi okazać wdzięczność za pomoc. Mi wystarcza zwykły uśmiech, w którym widzę to, że komuś pomogła zwykła rozmowa ze mną. Osobiście podziwiam ludzi – wolontariuszy pracujących z chorymi osobami.

Wolontariat jest niezbędny, gdyż dzięki temu co robimy będąc wolontariuszem pomagamy wielu ludziom, dzięki czemu mamy satysfakcję, lepsze samopoczucie, więcej wiary w siebie i po prostu poczucie, że jesteśmy komuś potrzebni i robimy coś pożytecznego. Czasem też chcemy zdobyć doświadczenie.