Aktualności

20 grudnia 2013r. zorganizowaliśmy w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w Płocku konferencję pn. „Bezpieczne drogi ze Św. Mikołajem” - więcej o Konferencji „Bezpieczne drogi ze Św. Mikołajem”

Program konferencji:

  1. Przedstawienie efektów projektu  pn. „Bezpiecznie w Regionie Płockim“.
  2. Wykłady nt. „Dzieci i młodzież jako ofiary wypadków drogowych”, „Zagrożenia wobec osób starszych” – przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
  3. Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa medycznego – ratownicy medyczni.
  4. Wręczenie podziękowań partnerom oraz współorganizatorom projektu.
  5. Wręczenie certyfikatów pn. „Szkoła/przedszkole/organizacja promująca bezpieczeństwo” oraz zestawów odblaskowych.
  6. Galeria prac konkursowych - wystawa.
  7. Program artystyczny w wykonaniu dzieci.
  8. Informacja nt. kontynuacji projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim” .

W okresie wrzesień - listopad 2013r. zorganizowaliśmy:

Warsztaty dla dzieci i młodzieży pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły” - więcej o warsztatach Moja bezpieczna droga do szkoły

Dzieci i młodzież podczas warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów zapoznali się m.in. z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zostaną poinformowani o konieczności noszenia elementów odblaskowych.
Uczestnicy warsztatów otrzymali materiały promocyjne w postaci opasek odblaskowych, breloków.
Wszystkie placówki oświatowe zainteresowane udziałem w warsztatach proszone były o kontakt telefoniczny 24 268 37 74 bądź e-mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty dla SENIORÓW pn. „BEZPIECZNI SENIORZY” - więcej o warsztatach Bezpieczni seniorzy

Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów zapoznali się m.in. z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzą się jak przełamać strach, jak zachowywać się w sytuacjach bez wyjścia i jak ocenić zagrożenie.
Uczestnicy warsztatów otrzymali wydawnictwo pn. „Pierwsza pomoc przedmedyczna - jak udzielić pomocy".
Wszystkie grupy  zainteresowane udziałem w warsztatach proszone były o kontakt telefoniczny 24 268 37 74 bądź e-mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


W dniu 24 czerwca 2013r. w Amfiteatrze w Płocku zorganizowaliśmy Akcję pn. „BEZPIECZNA DROGA”    - więcej o  Akcji „BEZPIECZNA DROGA”

Akcja organizowana była w ramach projektu pn. "Bezpiecznie w Regionie Płockim” realizowanego w ramach zadania publicznego zleconego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Płocku.

Tematem przewodnim organizowanej akcji była popularyzacja bezpiecznych zachowań na drodze oraz działań profilaktycznych zmniejszających ilość wypadków, edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze, nad wodą.


W dniu 1 czerwca 2013 r. w Radzanowie zorganizowaliśmy Akcję pn. „Bezpieczny Dzień Dziecka" - więcej o akcji Bezpieczny Dzień Dziecka

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli z terenu gmin Regionu Płockiego. 


Konkurs plastycznym na plakat pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły” 

Opublikowana Lista laureatów i wyróżnionych w konkursie plastycznymwięcej o Konkursie - Moja bezpieczna droga do szkoły

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzież.

Liczba laureatów: 9 i 30 wyróżnionych – w trzech grupach wiekowych

Organizator konkursu: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”, ul. Stary Rynek 20, 09 – 400 Płock, pok. Nr 20 (II piętro).


Partnerzy projektu:

    FIO